من درعادت ماهانه خونریزی زیاد دارم ایا میتوانم از پیاز درمانی استفاده کنم
گلستان

با سلام ممنون ازمطالب خوبتان من در هفته 10 باردارزی هستم و مشکل یبوست دارم به علت ویار و تهوع خیلی نمی توانم مواد ملین و میوه مصرف کنم ایا می توانم صبح ناشتا از خاکشیر و اب داغ استفاده کنم ؟؟؟
ترنم

سلام ، ممنون ك با حوصله جواب سؤالات را مى دهيد. در مورد تغذيه چندسؤال دارم : ١. غذاى كودكان و نوجوانان را هم بايد دو وعده كنيم ؟ اگر چنين است در طول روز كه گرسنه مى شوند چه كنيم؟ ٢. دو وعده كردن غذا در تابستان ك روز بلند است ، چگونه است؟ در تابستان بزرگتر ها را هم ضعف مى گيرد . ٣. وقت صبحانه و شام در حالت دو وعده اى كردن غذاى روزانه كى است ؟ اول صبح و اول مغرب درست است ؟
دانا

با سلام و تشكر، دختر 4 سال و نیمه ای دارم که بابت یه سری مشکلات از جمله یبوست و احساس ناراحتی در آلت (قرمزی و سوزش) و مقعد (درد هنگام مدفوع و سایر اوقات به قول خودش احساس چسبندگی) و همچنین سرما خوردگی به یکی از همکاران شما در شهر خودمان مراجعه کردیم، ایشان خلط غالب دخترم را صفرا تشخیص داده و ضمن تجویز داروهای گیاهی از خوردن غذا های گرم از جمله عسل و پیاز و سیر منع نمودند، اکنون بعد از یک هفته اگرچه سایر مشکلات رو به بهبودی است ولی سرما خوردگی دخترم بهتر نشده بلکه در دو شب اخیر گوش درد هم داشت و ابریزش بینی و سرفه های همراه باخلط و و گاهی هم درد و سوزش در ناحیه سینه همچنان ادامه دارد. با توجه به اینکه نه می توانم شربت عسل و لیمو به ایشان بدهم و نه بلدم سوپی بدون پیاز درست کنم !!! لطفا راهنمایی کنید
مادر

سلام. 35 سال دارم. مجرد. تا الان سکس نداشتم. تا سن 24 یا 25 وقتی تحریک میشدم نعوظ کامل و قوی داشتم. اما کم کم ضعیف شد. در سن حدود 30 چندبار خواستم با دوست دخترم سکس داشته باشم اما نه تنها کامل نعوظ نکرد بلکه قبل از دخول انزال داشتم و نشد داخل کنم و ارتباطم با آن دختر قطع شد. از آن زمان دچار خودارضایی شدم. الان شده هر روز. الان دیگر نعوظ کامل و قوی نیست. انزال زودرس دارم. البته دارم خودارضایی را ترک میکنم. مورد دیگه اینکه الان و قدیم بعد انزال رانها و کمرم ضعف میکنه با وجودی که هیکلم درشته. لطفا بگید چکار کنم تا هم نعوظ کامل و قوی باشه هم دیر انزال بشه و هم بدنم ضعف نکنه بعد از انزال. چون مادرم بارها گفته بیا ازدواج کن اما ترسیدم نتوانم سکس کنم. ممنون.
رضا

سلام خدمت دکتر گرامی.چند روزی هست پوست زیر محاسن من به خارش افتاده و شب ها دندان ها و فک من درد می گیرد علت و درمان آن را لطفا بفرمایید.پیشاپیش متشکرم
بیمار

سلام. برای رفع چرک لثه و دندان چه راهی هست؟ ممنون
دوست دار طب سنتی

با سلام.آیا مصرف آش رشته با رشته ی خانگی نه رشته ی فرنگی اشکال دلرد> منظور اینکه در کل آش رشته مضر است یا به خاطر رشته ی آن است؟
طالب

سلام و وقتتون بخیر. پدر شوهرم 62 سالشه و از یبوست شدید رنج میبره . بخاطر بیماری قند و ناراحتی قلب داروهای زیادی رو مصرف میکنه . از انواع ملین های ملایم شروع کرد و الان تنها با گذاشتن شیاف شکمش کار میکنه. درواقع هفته ای یک بار شکمش کار میکنه. خیلی رنج میکشه. دکتر براش اندوسکوپی روده تجویز کرد و 3 تا شیشه روغن کرچک بهش داد ولی بازم نصف اون چیزی که باید تخلیه میشد تخلیه شد. دیگه مستاصل شده شما بگید چکار کنه ؟ ممنون
یعقوبی

عالي
حسن
زنان، زایمان، مامایی و ناباروری
تدابیر دوران بارداری(1)
تعداد: 4 میانگین: 4
[تعداد بازدید : 109616]

[نسخه چاپی]

بـسـم الــلّــه الـرّحـمـن الـرّحـیـم

و صلّی الله علی محمّد و آله الطّاهرین  و لعنه الله علی اعدایهم اجمعین


تدابیر دوران بارداری(1)

 تنش های روحی


هر گونه ناراحتی و استرس زن در طول دوران بارداری بر جنین وی تاثیر می گذارد. اگر می خواهید فرزندی خوش اخلاق داشته باشید، از فکر و خیال و غم و غصّه بی دلیل پرهیز کنید. در صورت ضرورت از آرام بخش های ساده ای مثل ترکیب مساوی عرق بیدمشک و بهارنارنج؛ عرق بادرنجبویه؛ گلاب(مصرف خوراکی) و مانند آنها(البته با مشورت پزشک معالج خود) بهره بگیرید. یادتان باشد که حتّی یک ساعت استرس هم عینا در زندگی آینده فرزندتان منعکس خواهد شد بنابراین در این دوران، بی خیال دنیا و مافیها باشید!


وظایف مردانه!


مردی که همسر وی باردار است باید:


۱- به ویارهای وی توجّه کند و در حدّ امکان در تامین خواسته های او در این زمینه بکوشد.(به جز ویارهای غیر طبیعی مثل تمایل به خاک خوردن که باید از طریق مراجعه به پزشک درمان شود.)


۲- به هیچ وجه، حتّی برای زمانی کوتاه، کدورتی از همسر خود در دل نگه ندارد؛ چرا که این امر(حتّی اگر به وی ابراز نشود) بلافاصله در قلب زن تاثیر منفی می گذارد  و این مساله می تواند در جنین نیز عوارض ناخوشایندی به بار آورد.


۳- نیازهای عاطفی زن باردار بسیار بیش از زمان های دیگر است و مرد باید به آنها توجّه کافی کند. کمی انصراف ظاهری زن از مرد در این دوران و تمرکز او روی مسایل بارداری ، به معنای کم شدن علاقه او به همسرش نیست و نباید باعث دلخوری مرد شود. یک نکته مهم در این دوران، نگرانی زن از آینده رابطه عاطفی خود با مرد با حضور یک رقیب جدّی به نام فرزند است که مرد باید اطمینان کافی در این زمینه را به همسرش بدهد. البتّه بسیاری از مردها نیز چنین نگرانی دارند که وظیفه متقابلی را بر دوش زن می گذارد.


انتخاب پزشک معالج


توصیه ما این است که پزشکی که در طول بارداری به وی مراجعه می کنید، دارای این خصوصیات باشد:


* هم جنس باشد.


* همان پزشکی باشد که زایمان شما را انجام خواهد داد. این امر موجب اطمینان خاطر زن باردار به ویژه به هنگام زایمان خواهد شد.


* از پزشکانی که سونوگرافی را به صورت یک عادت در تمام ویزیت ها انجام می دهند نباشد. بر خلاف تصورات قبلی، زیان های سونوگرافی برای جنین به تدریج در مطالعات علمی جدید آشکار می شود. مطلوب آن است که در طول بارداری هیچ وقت سونوگرافی انجام نشود. اگر هم ضرورتی پیش آمد به حدّاقل دفعات بسنده شود. هرگز پزشک خود را برای انجام سونوگرافی های غیر ضروری – و از جمله برای تعیین جنسیت جنین – تحت فشار نگذارید.


* پزشک باید در دسترس بیمار باشد. به این معنا که هم فاصله مکانی محل زندگی بیمار و مطب پزشک زیاد نباشد و هم این که از شمار متخصّصانی نباشد که به جهت تعداد زیاد بیماران، نمی توانند به موقع و با دقّت شما را ویزیت کنند.


* پزشکی را انتخاب کنید که اعتقاد راسخ به انجام زایمان طبیعی داشته باشد. خودتان نیز به هیچ وجه برای انجام سزارین، او را تحت فشار نگذارید.


انتخاب بیمارستان


بهتر است بیمارستانی که تصمیم به زایمان در آن را دارید از قبل مشخّص کنید. این کار باعث آرامش خاطر شما می شود. به جای تکیه بر ظواهر و تبلیغات، از تجربه سایر زنان استفاده کنید. سعی کنید بیمارستانی را انتخاب کنید که:


* حتّی المقدور پرسنل بخش زایمان آن همگی زن باشند. در مورد خوش اخلاق بودن پرسنل بیمارستان هم با وسواس تحقیق کنید. مشکلات روحی طبیعی زن پس از زایمان، نباید با برخوردهای نامناسب پرسنل بیمارستان مضاعف شوند.


* به محل زندگی شما نزدیک باشد.(در مدّت حدّاکثر ۱ ساعت قابل دسترسی باشد.)


* زیاد شلوغ نباشد.


* فراموش نکنید که بیمارستانهای گرانتر لزوماً بیمارستانهای بهتری نیستند. بیمارستان را بر اساس نوع بیمه و میزان بودجه خود انتخاب کنید و استرس هزینه های سنگین زایمان را به استرس های دیگر این دوران اضافه نکنید. حتّی بسیاری از بیمارستان های خیریه، گاه خدماتی کامل تر از بیمارستان های خصوصی گران قیمت ارایه می کنند.


* ترجیحا بیمارستانی باشد که پزشک معالج شما در آن کار می کند یا آن که حدّاقل از بیمارستان هایی باشد که این اجازه را می دهند که پزشک معالج شما بتواند به هنگام زایمان بر بالین شما حاضر شود.


تغذیه


تغذیه در دوران بارداری نیاز به وسواس زیادی ندارد. رژیم سالم غذایی روزمرّه، اغلب برای تامین نیازهای بارداری کفایت می کنند. علاوه بر آن توجّه به نکات ذیل می تواند مفید باشد:


۱- مادران باردار بهتر است حتّی المقدور از مصرف غذاهای تند یا تلخ خودداری کنند.


۲- از مصرف هر غذایی که هضم آن برایشان سنگین است پرهیز کنند؛ پرخوری نکنند و غذا را کاملاً بجوند.


۳- بعضی خوراکی ها یا داروهای گیاهی می توانند خطراتی را، هر چند اندک، برای جنین به همراه داشته باشند لذا توصیه می کنیم که مادران باردار و به ویژه بانوانی که سابقه یا خطر سقط جنین، خونریزی دوران بارداری و مشکلات مشابه دارند؛ مصرف آنها را به حدّ اقل کاهش دهند و به ویژه در مورد داروهای گیاهی تنها با مشورت پزشک مجرّب اقدام کنند:


خوراکی ها: باقلا، فلفل، تره، جعفری، پیاز، سیر، زعفران، کنجد و روغن کنجد، نخود، میوه های ترش و …


داروها: سیاهدانه، دارفلفل، ابهل، رازیانه، گل گاوزبان، صبر زرد(آلویه ورا)، سنا، روغن کرچک، بومادران و …


۴- کنجد و روغن آن خطر سقط جنین را افزایش می دهند؛ به همین دلیل همان قدر که مصرف آن در ماه های نخست بارداری می تواند نامطلوب باشد، مصرف آن در ماه آخر بارداری و به ویژه یک هفته به زایمان می تواند به انجام زایمانی طبیعی و آسان کمک کند.


۵- از مصرف مرغ پرورشی در دوران بارداری پرهیز کنید؛ چرا که تعادل هورمونی مادر را به هم می زند و این امر می تواند بر جنین نیز اثر نامطلوبی داشته باشد.


۶- نوشیدنی های کافیین دار مثل چای، قهوه و نوشابه های کولا می توانند باعث تولّد نوزاد با وزن کم و عوارض عصبی شوند. لذا از مصرف آنها پرهیز کنید.


۷- شکلات ها علاوه بر این که مقدار کمی کافیین دارند حاوی تیوبرومید نیز می باشند که شبیه کافیین است؛ لذا از مصرف شکلات هم پرهیز کنید.


۸- بر خلاف آن چه که بسیاری از مادران تصوّر می کنند؛ هیچ ضرورتی ندارد که در دوران بارداری مصرف گوشت و سایر فرآورده های حیوانی(لبنیات، تخم مرغ و …) افزایش پیدا کند؛ بلکه به عکس اگر در این دوران، در ترکیب رژیم غذایی، غلبه با غذاهای گیاهی باشد؛ مادر و جنین از فواید آن بهره های زیادی خواهند برد.


۹- توصیه به مصرف غذاهای گیاهی به معنی آن نیست که رژیم غذایی مادر از تنوّع کافی برخوردار نباشد؛ بلکه باید ضمن مصرف انواع غذاها، نیازهای غالب و اصلی از راه غذاهای گیاهی تامین شود.


۱۰- بیشتر شدن سهم غذاهای خام در رژیم غذایی مادر باردار و به ویژه مصرف حدّاقلی غذاهای سرخ کرده نیز مطلوب است.


۱۱- آب عسل: توصیه اکید می کنیم که از هنگامی که تصمیم به بارداری می گیرید تا زمان بارداری و پس از آن تا پایان دوران شیردهی روزی ۳-۲ لیوان آب عسل مصرف کنید. به این ترتیب که عسل را با غلظت دلخواه (۱/۵-۱ قاشق غذاخوری به ازای هر لیوان) در آب حل کرده کمی آب لیموترش تازه به آن اضافه کرده پس از خنک شدن به صورت جرعه جرعه میل کنید. این ترکیب فوق العاده، در جلوگیری از یبوست، پیشگیری و درمان انواع کم خونی و ضعف، پیشگیری از زردی نوزاد، پیشگیری و درمان تهوّع و استفراغ دوران بارداری و ویارهای غیرطبیعی مادر، افزایش هوش و زیبایی نوزاد و … بسیار موثّر است. لذا هرگز از مصرف آن غافل نشوید.


۱۲- جوانه گندم: دقیقا مثل آب عسل توصیه می کنیم که از هنگامی که تصمیم به بارداری می گیرید تا زمان بارداری و پس از آن تا پایان دوران شیردهی، جوانه گندم مصرف کنید. مصرف روزانه یک قاشق مربّاخوری پودر جوانه گندم، علاوه بر پیشگیری از کم خونی و یا درمان کم خونی موجود، در کاهش ضعف، درمان ویارهای غیر طبیعی، کاهش و درمان مشکلات هورمونی پس از بارداری و برقراری جریان شیر مناسب در دوران شیردهی بسیار موثّر است. این مقدار جوانه گندم را می توانید به تنهایی، یا همراه با کمی شیر، ماست، سالاد، آبمیوه و مانند آن مصرف کنید. در صورت استفاده از جوانه گندم تازه، این مقدار را به ۵-۴ قاشق غذاخوری افزایش دهید.


۱۳- چند نکته برگرفته از روایات:


* مصرف کندر در دوران بارداری، عقل کودک را افزون می کند؛ اگر پسر باشد؛ بیداردل و آگاه و دلیر خواهد شد و اگر دختر باشد؛ زیباروی و دارای باسنی بزرگ می شود و بهره او نزد همسرش زیاد خواهد شد. توصیه ما این است که در چند ماه اوّل بارداری، روزی یک نخود کندر را زیر دندانهای جلوی خود قرار داده آهسته بجوید تا شیره آن کاملاً کشیده شود. بعد از ۴ تا ۵ دقیقه، باقیمانده کندر که مانند آدامس شده است را دور بیاندازید. این بهترین روش مصرف کندر است. اما ریختن آن داخل کپسول، مصرف آن به همراه عسل یا بلعیدن دانه های کندر اگر چه از اثر آن کمی می کاهند؛ اما روشهایی قابل قبول هستند.


* مصرف «به» در دوران بارداری، بوی کودک را خوش و اخلاقش را نیکو می کند. البته عدّه ای اعتقاد دارند که واژه «سفرجل» که در روایات آمده است به معنای گلابی است. اگرچه نظر نخست قوی تر است، امّا شما می توانید احتیاط کنید و هر دوی آنها را نوش جان کنید.


* مصرف خربزه در این دوران(به ویژه اگر با پنیر مصرف شود)، فرزند را خوش روی و خوش خوی می کند.


* مصرف سویق در دوران بارداری فرزندی قوی را در پی خواهد شد. ساده ترین شکل سویق، آرد گندم بو داده است. البتّه موضوع سویق، بحثی تخصّصی را می طلبد.


* مصرف خرما در بارداری، فرزندی بردبار، پاک و زیبا را به ثمر می نشاند. به ویژه در روایات بر مصرف خرما در دوران زایمان تاکید ویژه ای شده است بنابراین در ماه آخر بارداری از مصرف خرما دریغ نکنید. به تجربه هم ثابت شده است که این امر به تسهیل زایمان کمک بسیاری می کند. اگر چه به طور معمول به شما اجازه داده نخواهد شد که در اتاق زایمان چیزی بخورید؛ اما سعی کنید پنهان از دید پرسنل اتاق زایمان، خرما را در اتاق زایمان نیز مصرف کنید!


نزدیکی


تنها محدودیت مطلق برای نزدیکی در دوران بارداری، ماه آخر است اگرچه محدود کردن این رابطه در تمام دوران بارداری هم، مورد تاکید برخی اطبّای بزرگ قدیم هست. نکته مهم در این مورد، توجّه به نیازهای جسمی و به ویژه روحی زن برای برقراری رابطه زناشویی است که اغلب مورد غفلت واقع می شود؛ حتّی بسیاری از مردان با این تفکّر که باید فداکاری کنند و در این دوران از این نیاز خود چشم پوشی کنند؛ از رابطه زناشویی با همسر باردار خود فاصله می گیرند غافل از این که اکثر بانوان همچنان در طول دوران بارداری، نیاز جسمی و به ویژه نیاز عاطفی به این رابطه دارند و حتّی نیاز عاطفی این دوران می تواند بیش از نیاز عاطفی قبل از بارداری باشد. بنابراین تا پیش از ماه آخر بارداری– جز در موارد خاصّی که پزشک تعیین می کند – محدودیتی برای نزدیکی وجود ندارد. البتّه با بزرگ شدن تدریجی شکم زن، نزدیکی باید با آرامش و احتیاط بیشتری صورت گیرد و در صورت ضرورت، زن و مرد جای خود را به هنگام نزدیکی عوض کنند.


استحمام


توقّف در حمّام باعث نرم شدن عضلات و رباط ها می شود. بنابراین اگر مادر در اوایل دوران بارداری زیاد حمّام برود، احتمال سقط جنین افزایش پیدا می کند و بهتر است در این ماه ها؛ حمّام رفتن در حدّ نیاز و کوتاه و مختصر باشد. به عکس در ماه پایانی بارداری اگر تعداد و مدّت استحمام مادر بیشتر باشد؛ زایمان با سهولت بیشتری انجام خواهد شد. البته توقّف طولانی در حمّام بسیار گرم هم چندان توصیه نمی شود.نظرات
  سلام من درهفته ۱۵هستم متاسفانه ازابتدای بارداری بعلت ویارشدیدتغذیه خوبی نداشته ام,واین وضعیت همچنان ادامه دارد شدیدانگران سلامت جنینم هستم هفته هااست غذای من سیب زمینی یانان وماست است. بااین وضعیت آیاجنینم رشدمیکندنگران تندرستی وعقل اوهستم
ارسال کننده نظر : الهام راستگو      تاریخ ارسال نظر : ۲۸ آبان ۱۳۹۳
  

سلام. مقالات تدابیر بارداری را بخوانید و ویار را درمان کنید.


ارسال کننده نظر : مدیر وب سایت      تاریخ ارسال پاسخ : ۲۹ آبان ۱۳۹۳  با سلام و تشکر بابت مطالب بسیار کاربردیتون. من الان هفته نهم بارداری هستم وبا توجه به اینکه دکتر روازاده میگن مکمل ویتامین D در این دوران مصرف نشه چون باعث آلرژی نوزاد میشه میخواستم بپرسم اولا شما هم اینو قبول دارید؟ و ثانیا اگه قبول دارید به نظرتون با مصرف لوبیای سویا و هفته ای یکبار 15 دقیقه زیر نور آفتاب بوذن که به پشت دستها بخوره و مصرف قلم ویتامین D بدن در بارداری تامین میشه یا نه؟ از آنجایی که میگن مصرف گوشت و قلم گاو هم باعث آلرژی میشه، قلم گوسفند هم ویتامین D داره دیگه؟راستش این مواردی هم که گفتم دکتر روازاده گفته بودن مصرف بشه اما نمی دونم چه میزان مصرف اونا کفایت میکنه. اگه راهنماییم کنید واقعا ممنون میشم.
ارسال کننده نظر : آزاده      تاریخ ارسال نظر : ۲۸ آبان ۱۳۹۳
  

سلام. نظرات جناب آقای دکتر روازاده برای ما منبع علمی به حساب نمی آیند. نظرات سایت در مقالات تدابیر دوران بارداری منعکس شده است.


ارسال کننده نظر : مدیر وب سایت      تاریخ ارسال پاسخ : ۲۹ آبان ۱۳۹۳  با سلام و احترام، من هفته 27 بارداری هستم، اوایل مهرماه سرما خوردم و علی رغم مصرف سه هفته انتی بیوتیک، تحت نظر پزشک، تا الان خوب نشدم و ترشحات پشت حلقی و خلط هنچنان باقی مانده تا اینکه دوباره شدید شده و چرکی ، و نتیجتا دوبازه گلو درد و سرماخوردگی دارم، با توجه به اینکه دیگه نمیخوام انتی بیوتیک مصرف کتم لطفا منو،راهنمایی فرمایید، با سپاس
ارسال کننده نظر : نسرین      تاریخ ارسال نظر : ۲۸ آبان ۱۳۹۳
  

سلام. مقاله روش های عملی در درمان سرماخوردگی را بخوانید.


ارسال کننده نظر : مدیر وب سایت      تاریخ ارسال پاسخ : ۲۹ آبان ۱۳۹۳  باسلام.من در هفته 7بارداری هستم.از ابتدا احساس خستگی بسیار شدیدی دارم.کارهای عادی و روزمره رو هم نمتونم انجام بدم و دچار تپش قلب شدید و بیحالی میشم.لطفا راهنمایی کنید
ارسال کننده نظر : الهه حسینی      تاریخ ارسال نظر : ۲۷ آبان ۱۳۹۳
  

سلام، پوست تخم مرغ های مصرفی را دور نریزید؛ آنها را شسته، خشک و آسیاب نموده روزی دو بار هر بار نصف قاشق چایخوری از این پودر را با کمی عسل روی زبان خود ریخته ببلعید. در یک لیوان آب، یک تا یک و نیم قاشق غذاخوری عسل حل کرده کمی آب لیموترش تازه، اضافه و میل کنید.(روزی دو بار) پودر جوانه گندم، روزی یک قاشق غذاخوری به هر نحو که مایل بودید مصرف کنید.


ارسال کننده نظر : مدیر وب سایت      تاریخ ارسال پاسخ : ۲۷ آبان ۱۳۹۳  باسلام من در ماه اول بارداری هستم دو فرزند 13و8 ساله دارم این بارداریم ناخواسته بوده سنم 34 به شدت نگران سلامت جنینم هستم مثل زمانی که از پله بالا میرم قلبم تند میزنه احساس میکنم نفس کم میارم خواهش میکنم منو راهنمایی کنید ممنون
ارسال کننده نظر : مریم      تاریخ ارسال نظر : ۲۰ آبان ۱۳۹۳
  

سلام. نگران نباشید و تدابیر این مقالات را انجام دهید.


ارسال کننده نظر : مدیر وب سایت      تاریخ ارسال پاسخ : ۲۴ آبان ۱۳۹۳  باسلام میخواستم بدونم عسل چه گیاهی برای خانم باردار مفیدتر و آیا عسل گیاهی هست که برای زن باردار مضر باشد؟
ارسال کننده نظر : محمدحسین      تاریخ ارسال نظر : ۲۰ آبان ۱۳۹۳
  

سلام. برای زنان عادی و بارداری عادی هیچ کدام فرق چندانی ندارند و مشکلی هم ایجاد نمی کنند.


ارسال کننده نظر : مدیر وب سایت      تاریخ ارسال پاسخ : ۲۲ آبان ۱۳۹۳  باسلام من مدتی است برا تنظیم هورمون ها عرق رازیانه مصرف میکنم آیا از زمانی که تصمیم به بارداری گرفتیم باید مصرف ان را قطع کنم یا میتوانم تا زمانی که مطمئن نشدم که باردارم ادامه بدم باتشکر
ارسال کننده نظر : مهتا      تاریخ ارسال نظر : ۱۹ آبان ۱۳۹۳
  

سلام. با شک به بارداری قطع کنید.


ارسال کننده نظر : مدیر وب سایت      تاریخ ارسال پاسخ : ۲۲ آبان ۱۳۹۳  سلام.بعضی از افراد به من گفتندکه برای زایمان طبیعی راحتتر و کم دردتر موقع درد زایمان روغن کرچک بخورم،این مساله چقدر درست است و چه مقدار باید مصرف شود؟ممنون از راهنمایی شما
ارسال کننده نظر : زهرا      تاریخ ارسال نظر : ۱۷ آبان ۱۳۹۳
  

سلام، پیاده روی ملایم در طول بارداری و پرهیز از پرخوری و بی حرکتی، حمام های طولانی در ماه آخر، ماساژ پایین شکم و کمر و بالای رانها با روغن زیتون یا کنجد در ماه آخر، مصرف جوشانده گل گاوزبان یا تخم شوید یا زیره سبز، در دو هفته آخر، مصرف عرق رازیانه یا بومادران یا شربت زعفران در هفته آخر خوب است.


ارسال کننده نظر : مدیر وب سایت      تاریخ ارسال پاسخ : ۱۹ آبان ۱۳۹۳  سلام .خسته نباشید.عذر خواهی میکنم که چنین مسءله ای رو اینجا عنوان میکنم.من وارد ماه 5بارداریم شدم و علارغم زندگی خوب ورابطه خوبی که باهمسرم داشتم متوجه شدم بهم خیانت کرده و حدود یک هفته ست که زندگیم شده گریه و غصه خوردن از غذاخوردن هم افتادم .خونه خودم نیستم وفعلا ترجیح دادم پیشش نباشم.خیلی نگرانم جنین هستم هیچ کاری هم از دستم برنمیاد توروخدا راهنماییم کنید.میترسم ی بچه ناقص بدنیا بیارم.
ارسال کننده نظر : طناز      تاریخ ارسال نظر : ۱۵ آبان ۱۳۹۳
  

سلام. روزی سه استکان از مخلوط عرق های بیدمشک و بهارنارنج و گلاب میل کنند.


ارسال کننده نظر : مدیر وب سایت      تاریخ ارسال پاسخ : ۱۹ آبان ۱۳۹۳  سلام من در هفته بيست و ششن باردار دوقلوىى هستم خوردن کندر براى من فاىده اى دارد ىا باىد زودتر مصرف مىکردم
ارسال کننده نظر : زهرا      تاریخ ارسال نظر : ۱۳ آبان ۱۳۹۳
  

سلام. دو سه هفته مصرفش بد نیست.


ارسال کننده نظر : مدیر وب سایت      تاریخ ارسال پاسخ : ۱۵ آبان ۱۳۹۳ 
12345678910...
نظر خود را ثبت کنید

کاربر گرامی؛ پیش از ثبت نظر خود توجه داشته باشید:

تجویز دارو و پیچیدن نسخه، نیاز به شرح حال کامل و معاینه بالینی دارد که در این روش قابل دسترسی نیست.

لذا خواهشمندیم از تقاضای نسخه و دارو برای بیماری های موردی، اجتناب فرمایید.

1- از اعلام نشانی و تلفن درمانگاه معذوریم. درصورت تمایل از طریق پایگاه «طبیب شهر»، پزشک مورد نظر خود را جستجو کنید. 2- ابتدا مقالات مربوطه را مطالعه کنید و پس از اطمینان از نبود اطّلاعات موردنظرتان، نسبت به طرح سؤال اقدام کنید. از پاسخگویی به سؤال هایی که در متن مقاله جواب داده شده اند معذوریم. 3- از طرح سؤال هایی که نیاز به پاسخ های خصوصی و ارسال به پست الکترونیک دارد؛ خودداری فرمایید. 4-  پاسخگویی به سؤالاتِ کلّی و نیازمند پاسخ های مفصّل در توان پایگاه نیست. 5- نشانی پست الکترونیک شما در نزد پایگاه طبّ شیعه محفوظ است. 6- هرنظر را تنها یک بار ارسال کنید و از تکرار ارسال نظرات خودداری کنید. 7- حتّی المقدور از ارسال نظرات به صورت «فینگیلیش» خودداری کنید. 8- پاسخ هاي ارائه شده، كلّي و عمومي هستند و پاسخ دقيق و تخصّصي، تنها با ويزيت بيمار امكانپذير است.

با احترام به کاربران گرامی؛ به جهت تعدّد سؤالات مطرح شده و عدم توانایی بنده برای پاسخگویی به همه آنها،

از این پس به سؤالاتی که موارد فوق در آنها رعایت نشده باشد؛ پاسخ داده نخواهد شد.

نام :  
ایمیل :
* نظر شما
 

آخرین مقالات

خاکروبه های شفابخش(1)(پوست انار)
رنگ از منظر قرآن، حدیث و روان‌شناسی(مقاله انتخابی)
پسوريازيس(داءالصّدف - بیماری صدف - قوبا)
یک چهره، یک سرطان و یک سؤال(مقاله انتخابی)
پاکسازی 15 روزه(دستور مسهل عام)
نسبت دستاوردهای علمی با آموزه‌های قرآن از منظر علامه طباطبایی(مقاله انتخابی)
درد دل علامه حسن‌زاده آملی با یک پزشک
40 ضربدر 2 توصیـه عاشقانه برای همسران
توصیه‌های‌اخلاقی مرحوم حاج‌اسماعیل دولابی درباره خانواده
حجامت شناخت؛ مقاله چهارم؛ انواع حجامت
شفا، از جنسی دیگر؛ ۱۴ توصیه اخلاقی شیخ حسنعلی نخودکی(مقاله انتخابی)
نگاهی به مستند «گشایش رمز زندگی»؛ کوته‌بینی داروین نظریه‌اش را نابود می‌کند + فیلم و تصاویر(مقاله انتخابی)
بررسی اعجاز روان‌شناختی قرآن(مقاله انتخابی)
حکمت تحریم گوشت خوک در قرآن، حدیث و علم(مقاله انتخابی)
شگفتی‌های علمی قرآن در میوه‌های انگور، انار و زیتون(مقاله انتخابی)
مبانی بهداشت و سلامت در قرآن(مقاله انتخابی)
زمان آن رسیده که برای این مهمان خطرناک ناخوانده فکری بکنیم!(مقاله انتخابی)
"روی تاریک آمریکا": طرح‌ "عقیم‌سازی" مردان و زنان در کشورهای درحال توسعه
حجامت شناخت؛ مقاله سوّم؛ تمهیدات حجامت
حجامت شناخت؛ مقاله دوّم؛ روش اجرای حجامت
پرونده: پزشکی نوین؛ نگاهی از درون
جراحی زیبایی، جایز یا حرام؟(مقاله انتخابی)
پرونده: رازهای کثیف صنعت زیبایی، فمینیسم و ...
سالنامه حجامت 1393 هجری شمسی؛ هدیه پایگاه طبّ اسلامی
درسنامه مزاج شناسی- مقاله هفتم: راه کارهای عملی و کاربردی مزاج شناسی- آزمون های مزاج شناسی
توالت فرنگی بهتر است یا توالت ایرانی؟(مقاله انتخابی)

تحلیل آمار سایت و وبلاگ