(چاپ)

کد خبر :  34870  
تاریخ انتشار خبر : ۰۶ آذر ۱۳۹۹ خبرها و نظرها
نامه دکتر سیدعلی جوادی به رییس جمهور به مناسبت سالگرد شناسایی اولین مورد ویروس کرونا در ووهان چین

بسم الله الرّحمن الرّحيم

و صلّى اللّه على محمّد و آله الطّاهرين و لعنة الله على اعدائهم اجمعين

 

 

 

 


 

نامه دکتر سیدعلی جوادی به رئیس جمهور به مناسبت سالگرد شناسائی اولین مورد ویروس کرونا در ووهان چین

 

 

 

 

 


بسمه تعالی

 

حجت الاسلام حسن روحانی

 

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

 

سلام علیکم

 

در سالگرد شناسایی نخستین مورد ابتلا به کرونا (Covid ۱۹) در ووهان چین هستیم و حدود ۱۰ ماه از شیوع کرونا در کشور ما می گذرد، از جایگاه شهروند جمهوری اسلامی ایران مطالبی در این باره تقدیم حضور میکنم، امید آنکه بقدر بضاعت اندک خویش انجام وظیفه کرده باشم.

 

 

 

 

 

در بدو امر بیاد بیاوریم که شما با شعار تدبیر و امید از مردم رای گرفتید و تاکنون بیش از ۷ سال رئیس جمهور این کشور بوده اید. میدانم در ایام بحران کرونا انواع اتفاقات و دستور العمل‌های مختلف در دولت شما تجربه شده و شاهد تلاشهای متعددی از طرف مجموعه ها و افراد حقیقی و حقوقی مختلفی بودیم که عمدتا با عدم اقبال دولت شما روبرو بوده، و مجموعه اقدامات صورت گرفته هنوز کنترل کننده شرایط بحرانی نشده اند!

 

 

 

 

 

 

و اکنون با موج سوم کرونا روبرو هستیم! و قرار است از ابتدای آذر ماه با نوعی قرنطینه روبرو شویم که بصورت مناسبتری میتوانست در اسفند ماه ۹۸ در زمان ماموریت سردار باقری برای مسئله بحران کرونا مفید فایده باشد ولی با مخالفت جنابعالی اینک قرار است به نوعی دیگر اجرا شود! اما بعد از مرگ هزاران نفر از هموطنان بی گناهی که امیدوار به نجات جانشان بودند!

 

 

 

 

 

نمیدانم بعنوان رئیس دولت و یک عالم دینی چقدر از حقیقت یک بیماری همه گیر و تلفات انسانی مطلع هستید؟ و هنوز متوجه نشده ام که چطور در دولت شما میشود بین افزایش آمار مرگ و میر و تدبیر و امید رابطه برقرار نمود!؟

 

 

 

 

 

بعنوان یک پزشک بعد از حضور چند ‌ماهه در میدان عمل و کمک به تشکیل گروه های مختلف در فضاهای حقیقی و مجازی و مکاتبات متعدد با رهبر فرزانه انقلاب و روسای محترم قوای مقننه و قضاییه و وزیر محترم بهداشت و ریاست سازمان نظام پزشکی و همکارانم در جامعه پزشکی و ائمه محترم جمعه و جماعات و نمایندگان محترم مجلس و فرمانداران منطقه خود که با تشویق به رعایت دستور العملهای بومی سازی شده توام بوده،

 

 

 

 

 

 

 

اینک با خبر جدیدی از طرف وزیر بهداشت روبرو میشویم که هیچکدام از پیشنهادات اجرایی مجموعه مشاورین ایشان در زمینه بحران کرونا کارآمد نبوده اند [که نتایجش شرائط فعلی محسوب میشود!] 

 

 

 

 

صحت این موضوع یعنی بروز یک فاجعه ملی در وزارت خانه ای که وظیفه اش حفظ سلامتی مردم و درمان بیماران است! اگر موضوع یاد شده حقیقی باشد، یعنی یک جریانی از نظر علمی صلاحیت حضور در جایگاه ها و مدیریتهای وزارت بهداشت را نداشته ولی در دولت شما فرصت بازی با جان مردم را کسب کرده!

 

 

 

 

 

 

و این اقدام یک خیانت بزرگ در تاریخ ملی ما خواهد بود که یادآور خطای مسئله تحدید نسل در وزارت بهداشت است! به بیان دیگر بعد از چهار دهه از عمر انقلاب اسلامی در قوه مجریه با مدیرانی روبرو هستیم که نه صلاحیت علمی داشته اند و نه تجربه عملی! ولی بعلت وابستگی به جریانات همسو با شما علارغم نا شایستگی، مسئولیت گرفته اند! 

 

 

 

 

 


جالب اینکه بر اساس گفتگوهای عجیب و غیر خود باورانه برخی معاونین و کارشناسان ستاد ملی کرونا این مطلب قابل پیش بینی بود و اینجانب در نامه سرگشاده ای به شخص وزیر متذکر شدم.

 

 

 

 

 
آقای رئیس جمهور، سوالاتی به ذهن می رسند که پاسخهای شما در محضر حق و منظر خلق مورد ارزیابی و قضاوت خواهند بود!

 

 

 

 

اول، چطور میشود در کشور بزرگ چین بحران کرونا کنترل شده و ۲۴۰ میلیون دانش آموز بصورت حضوری به مدرسه میروند ولی در ایران هنوز با آزمون و خطا مواجهیم؟

 

 

 

 

دوم، ماجرای تذکر رهبری به ستاد کرونا در جلسه اخیر، مبنی بر استفاده از ظرفیت های طب اسلامی - ایرانی، چه بوده است؟ و چرا متن این بخش از بیانات رهبری منتشر نشده است؟ ( سخنانِ دکتر زالی رئیس ستاد تهران، سایت شبکه خبر، ١٨ آبان)

 

 

 

 

 

سوم، چرا در وزارت بهداشت دولت شما زمینه اجرای هدفمند دعوای طب سنتی و طب کلاسیک رقم خورد و تا مرحله طب شیادی دانستن طب سنتی و اسلامی پیش رفت! آیا این اقدام موجب انحراف اذهان از ناتوانی وزارت بهداشت در مدیریت شرائط بحرانی کرونا نیست؟.

 

 

 

 

 

 چهارم، چرا در دولت شما حق انتخاب طبیب از بیمار سلب شده است، و با وجود سرمایه گذاری و تربیت این همه پزشک متخصص و دوره دیده طب سنتی، از ارائه خدمات رسمی این افراد به بیماران جلو گیری شده؟

 

 

 

 

در صورتی که عامه مردم از مراجعه به مراکز درمانی تحت نظر وزارت بهداشت واهمه داشته و بیشتر به خود درمانی با روشهای طب ایرانی روی آورده اند! و چرا با وجود این همه داروهای مفرده و مرکبه در طب سنتی و دستورات دینی ما در زمینه بهداشت و درمان، از تولید داروهای نامأنوس گیاهی در وزارت بهداشت تبلیغ میشود؟

 

 

 

 

 

پنجم، آیا میدانید بغیر از پزشکی کلاسیک مکاتب طبی دیگری نیز امکان درمان بیماران کرونا را دارند؟

 

 

 

آقای رئیس جمهور چگونه میشود با وجود این همه سوء تدبیر و ناامیدی در دولت شما، باز هم از تدبیر وامید سخن گفت؟

 

 

 

 

با احترام

 

دکتر سیّدعلی جوادی