(چاپ)

کد خبر :  36868  
تاریخ انتشار خبر : ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ خبرها و نظرها
عفت اسلامی

بسم الله الرّحمن الرّحيم

و صلّى اللّه على محمّد و آله الطّاهرين و لعنة الله على اعدائهم اجمعين

 

 

 

 

 

عفت اسلامی

 

 

 

 

 

 

 

1/ طبق آیه «ولیستعفف الذین لا یجدون نکاحا»، کسی باید عفت بورزد که ابتدا پیگیر ازدواج دائم بوده، اما برایش ممکن نشده(به معنای یجدون دقت کنید)

 

 

 
کسی که به دنبال ازدواج دائم نبوده، نمی تواند بگوید من طبق این آیه پاکدامنی پیشه می کنم. ابتدا اقدام برای ازدواج؛ اگر نشد عفت ورزی جنسی.

 2/ مقصود از عفت جنسی در اسلام پرهیز از حرام جنسی است نه صرفا عدم پاسخ به غریزه و سرکوب آن. از همین رو امام صادق علیه السلام می فرمایند: و ليستعفف الَّذين لاَ يجدونَ نكاحا بِالْمُتْعَه

 

 
کسانی که امکان ازدواج دائم ندارند با ازدواج موقت، عفت پیشه کنند. (مستدرك الوسائل، ج۱۴، ص۴۴۸)

 

 3/ عدم پاسخ به غریزه جنسی-عاطفی زمانی صحیح است که امکان متعه نیز نباشد؛آنجاست که روزه گرفتن و مانند آن کارکرد پیدا می کنند. تا چه زمانی؟ تا زمانی که ازدواج دائم یا موقت مقدور شود.

 

 

 
در اسلام پاسخ حلال به غریزه، نه فقط مطلوب است، که ثواب هم دارد. در عفت اسلامی، اصل بر پاسخ به غریزه است.

 

 

4/ اگر یک مدعی فهم دین، برای خودسازی نسخه ریاضت جنسی پیچید، بدانید که ربطی به اسلام ندارد و احتمالا ناشی از اتمسفر تعالیم مسیحیت تحریف شده است.

 

 


معرفی سرکوب این غریزه قدرتمند به عنوان عفت اسلامی، ظلم در حق دین است، با عدالت خداوند سازگار نیست و سبب رویگردانی جوانان از اسلام می شود.

 

 

5/ تا این لحظه که بنده توییت می زنم، خداوند متعال تکنیک رفتاری، روانی یا معنوی ای که جایگزین پاسخ به غریزه جنسی- عاطفی باشد، خلق نکرده است.

 

 
در این زمانه موفق ترین این تکنیک ها، صرفا در آقایان چند روز و در بانوان چند ماه، فرصت ایجاد می کنند تا فرد به نیاز طبیعی اش پاسخ بدهد.

 

 

6/ غریزه جنسی- عاطفی، ریشه درختی است که یکی از شاخه هایش مسئله حجاب است. ریشه را رها کرده ایم و صرفا مشغول شاخ و برگ شده ایم و خب طبیعی است که نتیجه نگیریم.

 

 

 
اگر امروز فکری به حال الگوی ازدواج نکنیم، فرداروز مشغول شاخ و برگ هایی نظیر همجنسبازی و رابطه با حیوان و اگزوز ماشین می شویم.

 

 

7/ علت رویگردانی از اسلام و جمهوری اسلامی در گروه مهمی از نوجوانان و جوانان، همین است که غریزه آنها به رسمیت شناخته نمی شود.

 

 


نوجوانی که در اوج نیاز جنسی رها شده و برایش نسخه ریاضت پیچیده اند، نظام را دلسوز خودش نمی داند که مثلا بخواهد توصیه اش را در موضوع حجاب گوش کند.
کاش بفهمیم!

 

 

 

✍ حسین مروتی