سلام سن جنین ۶هفته بودکه سقط شد والان ۱۰روزمیگذره ۴۰روزبعدسقط زمان خوبی برای پیازدرمانی هست؟
فاطمه

سلام من تازه از امروز این روش رو شروع کردم و چون شاغل هستم وعده ظهر رو نمیتونم بخورم، امکانش هست وعده‌ها رو به صبح و شب تغییر داد؟ ویا اگه ۳ نوبت در روز مصرف بشه مضر هستش؟
Sh

سلام چندوقت بعدازسقط میتونیم پیازدرمانی روشروع کنیم برای رشدتخمک وتخمک گذاری ممنون
فاطمه

با سلام نوزاد دختر بعد از حجامت دوم پشت گوش به جهت زردی خیلی ترسو شد الان سه ماهه هست بایستی برای رفع ترسش کاری کرد؟ خدا خیرتون بده
مهدی

سلام خدمت شما مقاومت دارویی به سنا که مدت چند سال استفاده می شده درمان دارد ؟
سعید

من پیازدرمانی بدون هویج و انجیر ۸ روز هست شروع کردم اشکالی نداره؟
پرستو مرادی

سلام آقای دکتر اخیرا در یک گروهی یکی از اعضا عنوان کردن در روایات و...داریم که عنبرنسارا و...خوراک جن و شیطان و..هست!!! پس نباید در خانه دود داده بشه باید در زیرزمین و جایی که محل سکونت افراد نیست انجام بشه! میخواستم نظرتون رو بدونم و در گروه منعکس کنم ! باتشکر
مریم

سلام وقتتون بخیر من وقتی غذای شور یا ترشیجات مصرف میکنم و یا وقتی فست فود و سس مصرف میکنم هم سرم دچار خارش میشه و همینطور وقتی از هوای سرد بیرون به هوای گرم خونه میام بازم خارش سرم شروع میشه و اکثرا هم شوره سر دارم و حس میکنم پوسته پوسته میشه سرم و موهام هم احساس میکنم نازک شده . راه حلتون چیه برا این مشکلات موهای من؟
حسین

سلام ،من ۱۰ روز پیازدرمانی کردم ۷ روز ترشحات قهوه ای داشتم قط شد ،۱روز نتونستم بخورم روز بعدش دوباره شروع کردم و دوباره خونریزی خیلی شدید داشتم در همون ماه میخواستم سوال کنم به خاطر پیاز درمانیه خونریزیه دوباره ممنون
zk

سلام خسته نباشید. فرزندی دارم دختر19ماه دخترم خودش هم کم جسته هسته و ضعیف ولی موهاش خیلی کم پشت وضعیف هرراهی رفتم جواب نگرفتم ممنون میشم راهنماییم کنید. ممنون از لطفتون
فرزانه
کد : 36060
تاریخ انتشار : ۰۸ آذر ۱۴۰۰
خبرها و نظرها
Share Email
آشتی کردن نمک زندگی است نه دعوا!/راه‌هایی برای جبران و دلجویی

بسم الله الرّحمن الرّحيم

و صلّى اللّه على محمّد و آله الطّاهرين و لعنة الله على اعدائهم اجمعين

 

 

 

 

 


 

آشتی کردن نمک زندگی است نه دعوا!/راه‌هایی برای جبران و دلجویی

 

 

 

 

 
گروه زندگی: روانشناسان و مشاوران تا دهه ۷۰ و ۸۰ می گفتند اگر ازدواج سه سال دوام آورد، احتمال طلاق و جدایی در سالهای آینده به مراتب کمتر می شود. این عدد با توجه به شرایط فرهنگی و اجتماعی روز کمی بیشتر شده و به ۵سال رسیده است. در این چند سال اول زندگی مشترک بسیار مهم است که بدانیم چطور باید بحث و اختلاف نظرها را مدیریت کرد تا کار به دلخوری، دل شکستن و قهر نکشد. از طرفی اگر بحث و دلگیری پیش آمد، چطور باید آن را مدیریت کرد تا به قول معروف کِش پیدا نکند یا آشتی کرد و به صلح و صفا رسید؟

 

 

 

 

بی احترامی هرگز!


اولین قدم این است که تا جایی که ممکن است، اجازه ندهیم دعوا و قهر پیش بیاید. بحث کنیم، حرف بزنیم اما نظرمان را نخواهیم با زور و بحث به کرسی بنشانیم. زورگویی و بحث بی منطق معمولاً با دلخوری و توهین همراه است. تن صدا بالا می رود. خشم مثل خون جلوی چشم و منطق آدم را می گیرد و می شود آنچه نباید! به خودمان می آییم و می بینم ناگهان حرف هایی زده ایم که نباید! پل هایی را خراب کرده ایم که بنا کردن دوباره شان واقعاً سخت است.

 

 

 


سکوت کنیم، بهتر است.


بعد از این مرحله هم معمولا برای  اینکه بگوییم حق با ما بوده، حاضر نمی شویم از مواضعمان کوتاه بیاییم، اشتباه دوم و بدتر را مرتکب می شویم؛ از رفتارهایی که داشتیم دفاع می کنیم حتی به ناحق! متاسفانه گاهی سعی می کنیم برای بی گناه جلوه دادن خودمان تقصیر یا دست کم بخشی از آن را بیندازیم گردن طرف مقابل یا بگوییم که: می خواستی شروع نکنی! و متاسفانه جملاتی از این دست. قدم دوم حیاتی برای ترمیم رابطه از دست رفته، مرتکب نشدن همه این رفتارهاست. یعنی حتی اگر آمادگی عذرخواهی و آشتی نداریم، دست کم ماجرا را بدتر نکنیم. سکوت کنیم اما فاصله نگیریم. فکر نکنیم همه پل ها خراب شده و این رابطه دیگر به درد نمی خورد/من زن هستم و نازکش می خواهم نباید خودم را کوچک کنم/من مرد هستم نباید ابهتم را بشکنم و... این کلیشه جملات قاتل دوام زندگی مشترک هستند.

 

 

 

 

 

 


توضیحات این راهنما را هم امتحان کنید...

 

 

 

 

 

 

فرصت طلایی آشتی کنان


۷۲ ساعت بعد از هر مشاجره بهترین فرصت برای عذرخواهی، آشتی و جبران است در عین حال اگر فرد آمادگی یا پختگی لازم را نداشته باشد، بدترین زمان! چطور؟ معمولاً زمان، بخشی از ماجرا را حل می کند. یعنی طرف مقابل در گفتگو و بازبینی درونی که با خود دارد در لحظاتی، صادقانه اشتباه و سهم خودش در این بحث را مرور می کند و می پذیرد برای همین به اصطلاح کوتاه می آید. زمانی که آشتی کنان پیش می آید، بهتر می پذیرد‌. اما بعد از ۷۲ساعت ماجرا کمی سخت می شود چون فاصله زیاد، سردی آورده، چراغ منطق کم سو می شود، دل شکسته، شکسته تر شده و آشتی کردن سخت تر می شود.

 

 

 

 

شرط موفقیت در این قدم این است که به جای ویدیو چک دادن برای روشن شدن اینکه تقصیر که بود؟ و دور باطل برای اثبات بی گناهی، با جمله محبت آمیز، هدیه کوچک و خوشرویی برای آشتی پیشقدم شویم، به خصوص اگر سهم بیشتری در آن ماجرا داریم. آشتی کردن با منت گذاری فقط ماجرا را بدتر می کند و طرف مقابل را نسبت به پذیرش خیرخواهی و عذرخواهی های احتمالی ما در آینده، دلسرد و بدبین می کند.

 

 


 

خودم وکیلت می شوم.


قدم چهارم، در اولین فرصت بعد از آشتی کنان باید رقم بخورد و معمولاً بهتر است چند ساعت باشد نه همان لحظه. اینکه با هم درباره راهکارهایی که می توانست کمک کند تا این مرحله پیش نرویم را مرور کنیم. از حس های منفی که در ما به وجود آمد، حرف بزنیم از برداشتی که از حرف های همسرمان داشتیم و اوقاتمان را تلخ کرد. همزمان باید اشتباه خودمان را هم بپذیریم.

 

 

 

 

نکته طلایی در برداشتن این قدم این است که به هیچ وجه همزمان حرف نزنیم، حسن نیت و صداقت طرف مقابل در توضیحاتی که ارائه می دهد را قبول کنیم.

 

 

 

حرف های او را بشنویم نه به عنوان همسر که به عنوان یک فرد بزرگتر و وکیل مدافع حق او را ادا کنیم. هرچند در آن لحظه برایمان سخت باشد اما از حق او دفاع کنیم هرچند اگر سخت است به زبان بیاوریم. تقویت این نگاه که خودمان را بگذاریم جای طرف مقابل به شدت مفید و نعمت بزرگی برای دوام و قوام زندگی مشترک است. 

 

 

 

 

 

همه جا کاربرد ندارد.


این ترفند «وکیل مدافع» بودن را نباید هرجا استفاده کرد و فقط مختص روابط خودمان است. برای مثال در جمع های خانوادگی وقتی بحثی پیش می آید نباید مثل مثل بتمن و وکیل مدافع عمل کنیم و با جانبداری از همسرمان دفاع کنیم به خصوص در برابر خانواده خودش. این به شدت روابط و جایگاه ما را تخریب می کند باید بپذیریم او فردی عاقل و بالغ است و باید توانایی حمایت و دفاع از خودش و حق را داشته باشد، بگذریم...

 

 

 


چوب خط اشتباهات خودمان

 
قدم پنجم، یادداشت برداری از نقاط ضعف و قوت خودمان در این بحث خانوادگی است. برای طرف مقابل هم نقاط قوت را بنویسیم تا خوب یادمان بماند و احتمال فراموش کردن آن از بین برود. یادداشت این نکات در واقع کمک می کند تا در بزنگاه بعدی احتمال تکرار خطا کمتر شود. نوشتن، ضریب به خاطر ماندن را بالا می برد برای همین گفته شد نقاط ضعف و قوت خودمان و فقط نقاط قوت طرف مقابل را بنویسیم چون نوشتن نقاط ضعف و منفی او و به خاطر سپردن آن فایده ای ندارد. قرار نیست فکر ما با این مکدرات تیره و تار شود.

 

 

 

 


ترسو نیست، مهربان است.


دعوا در زندگی مشترک پیش می آید، کسی که برای آشتی پیشقدم می شود، ضعیف نیست! شهامت پذیرش اشتباه خود و سعی در جبران خطا را داشته اگر هم مقصر نیست و باز پیشقدم شده وابسته و عاجز نیست قهرمانی است که خوبی را تمام کرده. در هر شرایط باید قدر همدیگر را دانست و به هم احترام گذاشت. آشتی ها بهانه ای باشد تا دیگر دعوا نکنیم نه اینکه مدام دعوا کنیم به بهانه اینکه آشتی می کنیم.

 

 

 

 

بد نیست یادمان باشد که بعضی دعواها هیچ وقت به آشتی که ختم نمی شود، سبب جدایی هم می شود یا دست کم بخشی از صمیمیت یک رابطه برای همیشه از بین می رود.

 

 

 

تا جایی که ممکن است، دعوا نکنیم این ساده ترین و در عین حال دشوارترین راه برای حفظ شکوه و صمیمیت زندگی است.منبع :

فارس نیوزنظرات
نظر خود را ثبت کنید

کاربر گرامی؛ سلامٌ علیکم

 

لطفا پیش از ثبت نظر خود توجه داشته باشید:


تجویز دارو و پیچیدن نسخه برای بیماری و مشکلات شخصی و موردی، نیاز به شرح حال کامل و معاینه بالینی دارد که طبیعتاً از طریق ارتباط مجازی، قابل حصول نیست.

 

 

لذا خواهشمندیم از تقاضای نسخه و دارو برای بیماری های موردی، اجـتناب فرمایید.

 

سایر نکات:


❶از اعلام نشانی و تلفن درمانگاه معذوریم. درصورت تمایل از طریق پایگاه «طبیب شهر»، پزشک مورد نظر خود را جستجو کنید.

ابتدا مقالات مربوطه را مطالعه کنید و پس از اطمینان از نبود اطّلاعات مورد نظرتان، نسبت به طرح سؤال اقدام کنید. از پاسخگویی به سؤالاتی که در متن مقاله پاسخ داده شده اند معذوریم.

❸از طرح سؤال هایی که نیاز به پاسخ های خصوصی و ارسال به پست الکترونیک دارد خودداری فرمایید.

❹پاسخگویی به سؤالاتِ کلّی و نیازمند پاسخ های مفصّل در توان پایگاه نیست.

❺نشانی پست الکترونیک شما در نزد پایگاه طبّ شیعه محفوظ است.

❻هرنظر را تنها یک بار ارسال کنید و از تکرار ارسال نظرات خودداری کنید.

❼حتّی المقدور از ارسال نظرات به صورت «فینگیلیش» خودداری کنید.

❽پاسخ هاي ارائه شده، كلّي و عمومي هستند و پاسخ دقيق و تخصّصي، تنها با ويزيت بيمار امكانپذير است

 

 

با سپاس و امتنان        

دکتر وحید علیان نژادی

نام :  
ایمیل :
* نظر شما
 

آخرین مقالات

داروی گیاهی کرونای مدبر غدیر[5936بازدید]
ارزش های پست مدرن، نارضایتی از پزشکی؛ گرایش به طب مکمل[12783بازدید]
اهمیت طب و طبیب در نگاه علامه حسن زاده آملی (مقاله انتخابی)[25987بازدید]
انتفاع مؤمنین از توسل به روایات طبی ائمه (علیهم‌السّلام) (مقاله انتخابی)[18344بازدید]
مرض عقوبت(مقاله انتخابی)[17249بازدید]
غذا درمانی از دیدگاه قرآن و علم(مقاله انتخابی)[32095بازدید]
نظام بهداشت و سلامت در اسلام(مقاله انتخابی)[42274بازدید]
بهداشت روانی اعتقادی در اجتماع(مقاله انتخابی)[15054بازدید]
بررسي ناهمخوانی آيات طبّي با علوم پزشكي(مقاله انتخابی)[20228بازدید]
قرآن و بهداشت روان(مقاله انتخابی)[57169بازدید]
فطانت و هوشمندی با پرخوری جمع نمی شود!(مقاله انتخابی)[23396بازدید]
چند نکته ساده در مورد از شیر گرفتن کودک[504957بازدید]
زردی نوزادان[480067بازدید]
ارتباط عطر و اسباب بازی با چاقی کودکان (مقاله انتخابی)[9422بازدید]
علم، سنّت، مدرنیته(مقاله انتخابی)[9681بازدید]
پزشکی نوین و تردید های پیش رو(مقاله انتخابی)[9443بازدید]
آشنایی با ابعاد آشکار و پنهان ترویج همجنس بازی در جهان(مقاله انتخابی)[14394بازدید]
توصیه های طبی از مرحوم آقا فخر تهرانی [45512بازدید]
نقد طب مدرن از دیدگاه آیت الله جوادی آملی(مقاله انتخابی)[15428بازدید]
وقتی پیامبران غرب دروغ می گویند (تبارشناسی علوم جدید)(مقاله انتخابی)[12919بازدید]

از میان مقالات

انتهای راه محصولات تراریخته، ناباروری است؟(مقاله انتخابی)
کوکا کولا، پپسی و سیاست های امنیت غذایی (مقاله انتخابی)
رژیم هفت خورش؛ لذّت کاهش وزن و سلامتی
دروغی به‌نام «حریم خصوصی» و «جریان آزاد اطلاعات» (مقاله انتخابی)
فراماسونری در صنایع غذایی-قسمت اوّل (مقاله انتخابی)
آیا بیماری می‌تواند مثبت و سازنده باشد؟ (مقاله انتخابی)
مخاطرات پزشکى مدرن(مقاله انتخابی)
چند نکته درباره طب مدرن و طب سنتی(مقاله انتخابی)
بالاخره روزی دماغ طبیعی هم «زیبا» خواهد شد (مقاله انتخابی)
عصر تستوسترون (مقاله انتخابی)
تلخ مثل چای؛ تلخ تلخ مثل حقیقت!
تزریق رعب و وحشت برای هیچ؟! ضرورت بررسی معضل تبلیغات منفی آنفلوانزای خوکی(مقاله انتخابی)
نفخ نوزادان(کولیک - دل پیچه)
سالنمای حجامت سال 1396 هجری شمسی(هدیه پایگاه طبّ شیعه)
قبل از انتشار عکس فرزندتان در فیسبوک، به آینده‌اش فکر کنید (مقاله انتخابی)
واکسن؛ ایمنی‌زا یا ایمنی‌زدا؟
فراماسونری در صنعت غذاها – قسمت دوم: مواد غذایی و واکسن ها
منع حجامت برای رونق بیمارستان ها!(مقاله انتخابی)
ابر سربازان آینده؛ آخرین نسل از سلاح‌های زیستی (مقاله انتخابی)
"یادداشت ویژه"؛ بیایید کمی غیر بهداشتی زندگی کنیم!