مردمان ما قبلا طرفدار ساده زیستی بودند و صله رحم و خوش گذرانی های دسته جمعی. و دغدغه خرید وسایل انچنانی رو نداشتند اما الان اکثرا تجمل گرا شدند و خوش گذرانی ها هم تغییر کرده و صله رحم که خود نوعی ارامش دهنده هست از بین رفته اعصاب مردم انگار تحلیل رفته...
سلام بر آل یاسین

با سلام نوزاد من الآن بیست و پنج روزه هست. روز اول تولد زردی 6/7 داشت و بستری شد با رضایت خودمان مرخص شدیم و زردی تا 15/5 بالا رفت ولی دوباره روند کاهشی پیدا کرد تا 9/4 و دوباره به 10/5 رسید و حجامت گوش هم انجام دادیم و پایین نیامد همه توصیه های مقاله رو هم انجام میدم. بازم خواستم راهنمایی کنید ممنون
معصومه عسکری

من یه نکته بگم خدمت شما بزرگوار متخصص طب سنتی باید بگم ما و امثال ما مردمانی زیاد هستن که تا دور دستها امکان استفاده از پزشک طب سنتی رو ندارن و بارها و بارها گفته شده به پزشک طب سنتی مراجعه کنید آیا در کل کشور این چنین اطبای قابل و سر آمد داریم متاسفانه نه من برای حجامت و بادکش مشگل خوردم چه برسه به پزشک متخصص ممنونم این و لحاظ کنید و ما را با مراجعه به پزشک متخصص سنتی نامید نکنید چون واقعا شرایطش این چنینی فقط در مراکز استانها فراهم هست سپاسگزارم
الینا

سلام پسرم صفراوی هست قبلا پیام دادم گفتید مقاله بالا رو بخونم خوندم ولی نمیدونم چیکار کنم عصبی بودنش کمتر بشه وافعا کاافه ام وزنش هم زیاد نمیشه ولی عصبانیت تو این سن کم یعنی ۷ سالگی واقعا عجیبه لطفا راهنمایی کنید از مقاله چیزی یر در نیاوردم
الینا

سلام من یک هفته است این رژیم و انجام دادم و خیلی عالی بود و دستتون درد نکنه میخواستم بدونم بعد از این پانزده روز چیکار باید بکنم ایا میتونم ادامه بدهم یا دچار کمبود ویتامین ب12 میشم . ممنون میشم پاسخ من و بدهید.
شجاعی

سلام آقای دکتر.گیاهی هست به نام فیلانتوس نیروری که خاصیت سنگ شکنی برای آن ذکر شده،نام محلی این گیاه چیست و از کجا میتونم تهیه کنم لطفا اگر میتونین راهنماییم کنید ممنون میشم.مخلوط کاسنی و شاهتره. و همچنین روغن زیتوتن و زرد چوبه یک ماهه مصرف میکنم و باد کشم میکنم ولی هنوز درد دارم.ی سنگ سه میل در کیسه صفرا دارم.ممنونم
مریم

من تنبلی تخمدان دارم،،سه ماه قرص سیپرترون کامپاند خوردم،،از این ماه دکتربهم کلومفین داده،از روز ۵ پریود،،ومدروفم از روز۱۶ پریود،،بعدش گف از روز ۵ پریود ده روز اب پیاز قبل ناهاروشام بخور،،میخاستم ببینم پیاز درمانی رو شروع کنم ده روز و قرص تحریک هم بخورم،،این ماه حامله میشم ایا؟؟ویتامین E,زینگ واسدفولیک هم میخورم.دوس دارم این ماه حامله بشم
Razi

باسلام من دریچه میترال را فلزی دارم و وارفارین می خورم آیا می توانم از معجون سیر و لیمو ترش برای باز کردن رگها استفاده کنم
حسین

سلام.آقای دکتر آیا این معجون رو با لیمو سنگی هم امکان تهیه دارد یا خیر؟
محمد

سلام و عرض ادب. چشمام بعد از برخواستن از خواب درشتی میکنه. فرمودید از عرق رازیانه به عنوان قطره چشمی استفاده کنم. اما موقع ریختن چشمام دچار سوزش میشه و کار سخت و خسته کننده ای هست. ممنون اگر دستور دیگری بفرمایید.
عاشق شما و برادر کوچکتان
کد : 33550
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
خبرها و نظرها
Share Email
تجربه زایمان طبیعی بعد از سزارین

 

 

بسم اللّه الرّحمن الرّحيم 

و صلّي الله علي محمّد و آله الطّاهرين  و لعنة الله علي اعدائهم اجمعين 

 

 

 

 

تجربه زایمان طبیعی بعد از سزارین

 

 

 

 

6 سال پیش جرم آوردن بچه سوم خیلی بیشتر از الان بود و من دختر موفق فامیل که توی بهترین دانشگاه فنی کشور درس خونده بودم و برای خودم یک خانوم مهندس خوب و موفق بودم، کار رو ترک کرده بودم و مرتکب این جرم هم شده بودم!!

 

هر کسی به خودش جرأت می داد نظری بدهد و نگاه عاقل اندر سفیهی بیندازد. از دکتر گرفته تا رهگذر و غریبه تا دوست و فامیل.

 

حالا نشون به اون نشون که بعد از من خیلی زود چهارتا از دخترهای هم سن و سال خودم توی فامیل، سومی را باردار شدند و همه هم در عین خوشحالی می گفتند: تقصیر فلانی بود ما رو هوایی کرد!!

 

تا باشه از این تقصیرها گردن من. فکر کردیم با سه تا بچه به حد آخر انجام وظیفه رسیدیم. دیدیم نه، باز هم رهبرمان از فرزندآوری میگویند و خطرات کاهش جمعیت و ... باز حس انجام وظیفه بهمان دست داد و چهارمی را باردار شدم.

 

این بار دیگه جرأت بیانش رو نداشتم.حتی چند ماه بعد که خواهرم شنید، یک ماه بهم زنگ نزد و نیمه قهر بود. دخترش می گفت: می دونستم خاله بالاخره آبروی ما رو می بره.

 

یک عده از دلسوزان هم می گفتند: وای!! سزارین برای بار چهارم؟!! تو حتما می میری!! هر چه می گفتم بابا، این حرف که فقط تا سه بار میشه سزارین کرد، درست نیست و دکتر من گفته تا شش بار هم انجام داده، باور نمی کردند.

 

 

ماه هشتم بودم که به خواست خدا چیزهایی درباره زایمان طبیعی بعد از سزارین شنیدم. سر بچه اولم درست یا غلط به تشخیص دکتر سزارین اورژانسی شده بودم، به اجبار دو تای بعدی هم سزارین شدم. ولی همیشه ناراحت بودم که این تجربه را از دست دادم و فکر می کردم خدا در بهشت هم که شده باید اجازه کسب این تجربه را حتی به صورت شبیه سازی بهم بده!!


کمی در نت درباره «وی بک» تحقیق کردم. دیدم توی دنیا به کرات انجام میشه اون هم با ریسک و خطر پایین. حتی یک خاطره خوندم که یکی بعد 5 بار سزارین، ششمی را طبیعی آورده.

 

دکتر اولیم که قرار بود پیش ایشان سزارین کنم به دلیل کم بودن وزن جنین بهم اجازه داده بودند که تا شروع دردها یا پاره شدن کیسه آب صبر کنم تا بچه خوب وزن بگیرد و فقط سپرده بودند نذار دردهات شدید بشه و زود بیا بیمارستان برای سزارین. خب پس ریسک پارگی رحم آنی نبود و قابل کنترل بود!

 

 

دوباره این آرزوی قدیمی در من زنده شد و دنبالش رفتم. الحمدلله بودند دکترهایی که وی بک را قبول می کردند ولی کسی مرا که سه سزارین داشتم نمی پذیرفت. تا این که با خانم صابریان که مامای بسیار با تجربه و دلسوزی هستند، ‌آشنا شدم. ایشان بسیار به کارکرد طبیعی بدن ایمان داشتند و کلی بهم امید دادند.

 

 

باید موافقت دکتر همکار ایشان را هم جلب می کردیم. رفتم پیش خانم دکتر محسنی رجایی. اولش برام از خطر مرگ گفتند و این که چرا به فکر سه بچه دیگرم نیستم و در آخر که چشمان پرحسرت مرا دیدند ، گفتند حالا ناامیدت نمی کنم اگه سر جنین به اندازه خوبی توی لگن پایین بیاد ، فشار از روی رحم برداشته می شه و می تونم بهت کمک کنم برای طبیعی.

 

آمدم خانه و به همسرم از خطر مرگ و بی همسری خودش و بی مادری بچه هاش گفتم!! انتظار داشتم منقلب شود و منصرفم کند ولی خیلی خونسرد گفتند خب حالا تفالی هم به قرآن می زنیم. این آیه آمد:

 

 

«فالله خیر حافظا و هو ارحم الرحمین» 


 

این بار می خواستم در دو زمینه الگو باشم: هم در فرزندآوری و هم در زایمان طبیعی بعد از سزارین های مکرر


الهی توکل به تو


از خانم صابریان ورزش های لازم را پرسیدم و دو سه هفته ای خوب تمرین کردم. شکر خدا در هفته 37 پوزیشن بچه عالی شد.

 

دکترم گفت حالا باید منتظر شروع علامت زایمان طبیعی باشیم و نمی شود برای شما از دخالت در تحریک زایمان با روش‌های مصنوعی مانند آمپول فشار استفاده کرد.

 

میزان ورزش ها رو با صلاحدید خانم صابریان بالا بردم. تصمیم گرفته بودم به هیچ عنوان کار متهورانه و غیر عاقلانه ای نکنم. هر جا لازم میشد و صلاح می دیدند تن به سزارین بدهم. مدام می گفتم خدایا تو وکیل منی. همه جا به جای من تو تصمیم بگیر و نذار اشتباه کنم. این ذکر مرتب زیر لبم بود:‌ «اللهم کن وکیلی فی کل امر و توَلَّنی تَوَلّی عِنایَهٍ وَ مُحَبه فی کُلِّ حال»

 

بالاخره در 39 هفته و 4 روز با پاره شدن کیسه آب فرایند زایمان طبیعی شروع شد. با لطف خدا و کمک خانم دکتر و مامای عزیزم  در ۱۱ فروردین امسال فرزندم صحیح و سالم به دنیا آمد. در سن ۳۹ سالگی تجربه بسیار عجیب و حیرت انگیزی بود. هنوز هم جرأت نکرده ام به فامیل ها بگویم به دنیا آمدن طبیعی بچه،‌ برنامه ریزی شده بود. فکر می کنند یه هویی شد!!

 

هنوز هم عده ای سر به سرم می گذارند و متلک می گویند برای داشتن فرزند چهارم، از قیمت پوشک می پرسند و خرج بیمارستان و ... زبان این عده را که نمی شود بست. اینها هم گوشه هایی از صحنه جهاد است.

 

منبع :

کانال«دوتا کافی نیست»


@dotakafinist1نظرات
  سلام دکتر وااای این مطلب چقدر امید بخش و عالی بود برام مرسی
ارسال کننده نظر : رقیه عباسپور      تاریخ ارسال نظر : ۲۲ خرداد ۱۳۹۸


 
نظر خود را ثبت کنید

کاربر گرامی؛ سلامٌ علیکم

 

لطفا پیش از ثبت نظر خود توجه داشته باشید:


تجویز دارو و پیچیدن نسخه برای بیماری و مشکلات شخصی و موردی، نیاز به شرح حال کامل و معاینه بالینی دارد که طبیعتاً از طریق ارتباط مجازی، قابل حصول نیست.

 

 

لذا خواهشمندیم از تقاضای نسخه و دارو برای بیماری های موردی، اجـتناب فرمایید.

 

سایر نکات:


❶از اعلام نشانی و تلفن درمانگاه معذوریم. درصورت تمایل از طریق پایگاه «طبیب شهر»، پزشک مورد نظر خود را جستجو کنید.

ابتدا مقالات مربوطه را مطالعه کنید و پس از اطمینان از نبود اطّلاعات مورد نظرتان، نسبت به طرح سؤال اقدام کنید. از پاسخگویی به سؤالاتی که در متن مقاله پاسخ داده شده اند معذوریم.

❸از طرح سؤال هایی که نیاز به پاسخ های خصوصی و ارسال به پست الکترونیک دارد خودداری فرمایید.

❹پاسخگویی به سؤالاتِ کلّی و نیازمند پاسخ های مفصّل در توان پایگاه نیست.

❺نشانی پست الکترونیک شما در نزد پایگاه طبّ شیعه محفوظ است.

❻هرنظر را تنها یک بار ارسال کنید و از تکرار ارسال نظرات خودداری کنید.

❼حتّی المقدور از ارسال نظرات به صورت «فینگیلیش» خودداری کنید.

❽پاسخ هاي ارائه شده، كلّي و عمومي هستند و پاسخ دقيق و تخصّصي، تنها با ويزيت بيمار امكانپذير است

 

 

با سپاس و امتنان        

دکتر وحید علیان نژادی

نام :  
ایمیل :
* نظر شما
 

آخرین مقالات

ارزش های پست مدرن، نارضایتی از پزشکی؛ گرایش به طب مکمل[10587بازدید]
اهمیت طب و طبیب در نگاه علامه حسن زاده آملی (مقاله انتخابی)[21782بازدید]
انتفاع مؤمنین از توسل به روایات طبی ائمه (علیهم‌السّلام) (مقاله انتخابی)[16367بازدید]
مرض عقوبت(مقاله انتخابی)[14983بازدید]
غذا درمانی از دیدگاه قرآن و علم(مقاله انتخابی)[28993بازدید]
نظام بهداشت و سلامت در اسلام(مقاله انتخابی)[36805بازدید]
بهداشت روانی اعتقادی در اجتماع(مقاله انتخابی)[12853بازدید]
بررسي ناهمخوانی آيات طبّي با علوم پزشكي(مقاله انتخابی)[17425بازدید]
قرآن و بهداشت روان(مقاله انتخابی)[49032بازدید]
فطانت و هوشمندی با پرخوری جمع نمی شود!(مقاله انتخابی)[18137بازدید]
چند نکته ساده در مورد از شیر گرفتن کودک[459331بازدید]
زردی نوزادان[451455بازدید]
ارتباط عطر و اسباب بازی با چاقی کودکان (مقاله انتخابی)[6774بازدید]
علم، سنّت، مدرنیته(مقاله انتخابی)[8011بازدید]
پزشکی نوین و تردید های پیش رو(مقاله انتخابی)[7650بازدید]
آشنایی با ابعاد آشکار و پنهان ترویج همجنس بازی در جهان(مقاله انتخابی)[12855بازدید]
توصیه های طبی از مرحوم آقا فخر تهرانی [35808بازدید]
نقد طب مدرن از دیدگاه آیت الله جوادی آملی(مقاله انتخابی)[12325بازدید]
وقتی پیامبران غرب دروغ می گویند (تبارشناسی علوم جدید)(مقاله انتخابی)[10796بازدید]
اثبات کجی دیوار پزشکی مدرن(مقاله انتخابی)[7787بازدید]

از میان مقالات

مافیای پزشکی؛ بیماری‌های ساختگی در خدمت «صنعت پزشکی» + فیلم(مقاله انتخابی)
چربی خون
مَـــرهَـــم؛ توصیه‌هایی از طبّ سنّتی ایران به راهیان سفر اربعین(ویراست دوّم)
اصول‌ تغذيه‌ در سيره پيامبر اعظم‌ (صلوات الله علیه و آله) (مقاله انتخابی)
پیشگیری از سقط جنین از نگاه طب سنتی ایران
نابودی خانواده (مقاله انتخابی)
عنبر نسارا؛ پشگل پر خاصیت!
استفاده نابجا از آنتى بیوتیک؛ مقصر کیست؟(مقاله انتخابی)
زندگی بطری شده؛ واقعیت‌های پنهان شده ​آب‌های معدنی (مقاله انتخابی )
روش های تعیین جنسیت جنین
واکاوی دیدگاه شریعت درباره فرزندآوری و مدیریت جمعیت(مقاله انتخابی)
سالنمای حجامت 1399 شمسی (هدیه پایگاه طبّ شیعه)
فطانت و هوشمندی با پرخوری جمع نمی شود!(مقاله انتخابی)
وبا چگونه به سوریه رسید؟ ویروسی که صهیونیست‌ها به جان نظامیان انگلیس‌انداختند.(مقاله انتخابی)
خواص تاثیرگذاری قارچ گانودرما تا چه حد واقعیت دارد؟ (مقاله انتخابی)
من هم از این کلمۀ برند خیلی بدم می‌آید (مقاله انتخابی)
مکمل‌های ورزشی؛ رویای پوچ (مقاله انتخابی)
قبل از انتشار عکس فرزندتان در فیسبوک، به آینده‌اش فکر کنید (مقاله انتخابی)
40 ضربدر 2 توصیـه عاشقانه برای همسران
چه مقدار از غذای شما پرتو دهی شده است؟(مقاله انتخابی)