همچنین ایا افراد گرم مزاج می توانند سیاهدانه را در شیر جوشانده مصرف نمایند
ص م

سلام اقای دکتر داروهایی که در این مقاله ذکر فرمودید برای خانم های باردار می توانند مصرف کنند ؟
ص م

سلام. من از موم سرد برای برداشتن موهای دست و پام استفاده کردم. چند روز بعدش برای آبرسانی به پوست از ژل آلوئه ورا استفاده کردم. دستام جوشای بدی زد. پاهام آنچنان جوش نزد. و صورتم کلا اصن جوش نزد و مشکلی براش پیش نیومد. دلیلش چی میتونه باشه؟
HM

اقای دکتر ایا با این وضعیتی که برایم پیش امده ایا اثرات مثبت حجامت و فصد از بین می رود و من از حجامت و فصد فایده ای نخوام داشت ؟
ص م

تازه زایمان کردم اصلا شیر ندارم چیکار کنم؟
سدنا

من مو مو به انجام دادم واصلا هم نتیجه نگرفتم
راضیه

سلام اقای دکتر برای درمان کرونا توصبه شما چی هست لطفا نظرتون رو بگید
مریم

روزی زنبور و مار با هم بحثشان شد........! مار میگفت: انسانها از ترسِ ظاهر خوفناڪِ من میمیرند؛ نه بخاطر نیش زدنم! اما زنبور نمی پذیرفت. مار، برای اثبات حرفش، به چوپانی ڪه زیر درختی خوابیده بود؛ نزدیڪ شد و رو به زنبور گفت: من او را می گزم و مخفی میشوم ؛ تو بالای سرش سر و صدا و خودنمایی ڪن! مار چوپان را نیش زد و زنبور شروع به پرواز ڪردن بالای سر چوپان نمود. چوپان فورا از خواب پرید و گفت: ای زنبور لعنتی! و شروع به مڪیدن جای نیش و تخلیه زهر ڪرد. مقداری دارو بر روی زخمش قرار داد و بعد از چندی بهبود یافت. سپس دوباره مشغول استراحت شد ... فردای آن روز موقع استراحت چوپان مار و زنبور نقشه دیگری ڪشیدند: اینبار زنبور نیش زد و مار خودنمایی ڪرد! چوپان از خواب پرید و همین ڪه مار را دید، از ترس پا به فرار گذاشت! او بخاطر وحشت از مار، دیگر زهر را تخلیه ننمود چند روز بعد، چوپان به خاطر ترس از مار و نیش زنبور مرد! ❦••• 🔹 پی‌نوشت بسیاری بیماری ها و ڪارها نیز همینگونه اند؛ و افراد فقط بخاطر ترس از آنها، نابود میشوند. مواظب تلقین های زندگی خود باشید #کرونا 


نور

سلام آقای دکتر نمیدونستم کدوم بخش سوالمو بپرسم اینجا رو مناسب دیدم ، خیلی معذرت میخوام امروز صبح متوجه شدم نزدیک کشاله رانم در قسمت پای راستم یه برجستگی اندازه عدس که سفته و مثل دمل چرکیه بیرون زده کلا رنگش قرمز درد مبهم داره و وقتیم خم و راست میشم تیر میکشه ، میترسم بزرگ بشه کار دستم بده لطفا راهنمایم کنید روم نمیشه به دکتر برم.الهی عاقبت بخیر شید دکتر مهربان
من

سلام ، بسیار بسیار ممنون کاش این مقاله رو زودتر دیده بودم وقتی پسر دوساله م چند ماه پیش بدجوری سرماخوردو یک ماه و نیم طول کشید تا حاش خوب شه و من از انواع داروهای گیاهی و شمیایی بخوردش دادم و به زحمت خوب شد. خدا حفظتون کنه آقای دکتر .
.
کد : 34050
تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۳۹۸
خبرها و نظرها
Share Email
اسیدپاشی اینترنتی به کودکان با سهل‌انگاری والدین

بسم الله الرّحمن الرّحیم

و صلّی الله علی محمّد و آله الطّاهرین و لعنة الله علی اعدائهم اجمعین

اسیدپاشی اینترنتی به کودکان با سهل‌انگاری والدین

 


بسیاری از پدر و مادرها از صبح دوربین به دست کوچکترین حرکتی از سوی بچه‌هایشان را ثبت می‌کنند، حرکات و رفتارهایی که جزئی از زندگی روزمره و طبیعی همه کودکان در طول تاریخ بشر است.

اسیدپاشی اینترنتی به کودکان با سهل‌انگاری والدین
به گزارش جهان نيوز، صبا کوچولو داره می‌رقصه! یک عکس...صبا کوچولو خندید! یک عکس... صبا کوچولو غذا می‌خوره! یک عکس...
 

این‌ها جملات آشنایی است که با نگاهی گذرا به عکس پروفایل و صفحات مجازی کودکان می‌توانید مشابه آن را به شکلی فراوان و عجیب و غریب تماشا کنید، مادران و پدرانی که از صبح دوربین به دست کوچکترین حرکتی از سوی بچه‌هایشان را ثبت می‌کنند.
 

حرکات و رفتارهایی که جزئی از زندگی روزمره و طبیعی همه کودکان در طول تاریخ بشر بوده و حالا به رفتارهای حیرت‌آوری تبدیل شده که والدین را وادار به ثبت و اشتراک‌گذاری کرده، غافل از این که این اقدام می‌تواند لطمه‌های جبران ناپذیری را به کودک وارد و ناخواسته و از روی نا آگاهی و عدم شناخت درست در استفاده از رسانه‌های جدید، یا کودک را به فردی خودشیفته تبدیل کند و یا از او نسلی ضعیف و لوس به جا می‌گذارد.
 

تا جایی که در بزرگسالی فکر می‌کند چون عکس‌های کودکی‌اش از چارچوب آلبوم خانوادگی خارج شده دیگر زندگی‌اش حریم و چارچوبی ندارد و با همین گمان تمام زندگی‌اش را برای نمایش روی صفحات مجازی می‌گذارد.
 
یاسمن افجه روانشناس کودک در این باره می‌گوید: اولین موردی که باید در اینجا به آن اشاره کرد این است که پدر و مادر با این اقدام خود حق حریم خصوصی کودک را با انتشار تصاویر او در فضای مجازی نقض می‌کنند.
 

در بسیاری از شبکه‌های اجتماعی همچون فیس بوک به شما اجازه انتشار عکس‌های نیمه برهنه داده نمی‌شود، یکی از دلایل این امر این است که معلوم نیست کودک در آینده و در بزرگسالی در چه جایگاهی قرار می‌گیرد، شاید فرد سرشناسی شود و ممکن است است انتشار این عکس‌ها در آینده او تأثیرگذاری منفی باشد.
 

از سوی دیگر با این گونه اقدامات، کودک به تدریج یاد می‌گیرد که باید برای هرکاری که انجام می‌دهد تأیید بگیرد آن هم نه تأیید یکی دو نفر بلکه هزاران نفر باید به او تأیید بدهند تا مطمئن شود که کار دستی انجام داده، بامزه است یا به اندازه کافی زیبایی دارد.
 

وی در ادامه می‌گوید: انتشار عکس کودک در فضای مجازی الزاماً منجر به خودشیفتگی بچه نمی‌شود اما می‌تواند اعتماد به نفس و عزت نفس او را تحت تأثر قرار دهد، تا جایی که هسته مرکزی ذهن کودک که همان خودپنداری  باور نسبت به خود است تحت شعاع قرار گرفته و در صورتی که هزاران لایک و کامنت او را تأیید نکنند، این هسته ذهنی متزلزل و شکننده شود.
 
وی در پاسخ به این سوال که چقدر از این رفتارها ناشی از کمبودهای پدر و مادر در زندگی گذشته خودشان است؟ می‌گوید: این موضوع را می‌توان از جهات مختلف مورد بررسی قرار داد، یکی از موارد مهم در این قضیه که نمی‌توان آن را نادیده گرفت، بُعد اقتصادی و مسأله کسب درآمد است.
 

بدون تعارف بسیاری از خانواده‌ها کودک خود را نردبان ترقی و ابزاری برای کسب درآمد کرده‌اند، از سوی دیگر طی سال‌های اخیر باور تک فرزندی در بسیاری از زوج‌ها جا افتاده و ترجیح می‌دهند تمام توجه و تمرکز خود را روی تنها فرزند خودشان بگذارند، بنابراین نمی‌توان گفت همه افرادی که اقدام به انتشار عکس و فیلم کودک خود در فضای مجازی می‌کنند ضعف روانی دارند اما یکی از علت‌ها می‌توان همین باشد، در هر صورت طبق بررسی‌هایی که انجام شده با توجه به شرایط اقتصادی فعلی در کشور، بعد اقتصادی اهمیت بیشتری دارد، چرا که در این مسیر هزیه‌های گزاف میلیونی دریافت می‌کنند.
 
این روانشناس کودک با بیان اینکه بسیاری از خانواده ها به دنیال شوآف و نشان دادن شرایط زندگی خود در فضای مجازی هستند، ادامه می‌دهد: معمولاً افرادی بیشتر به دنبال زندگی نمایشی هستند که یک مقدار از لحاظ روانی نه اینکه مشکل دارند اما ضعیف تر و شکننده تر هستند، به عبارتی اینگونه افراد با نشان دادن شرایط زندگی خود و دریافت تأیید از دیگران احساس مطلوبیت می‌کنند.
 

مسأله دیگر این است که به طور کلی و فارغ از اینکه بچه‌ها در فضای مجازی عکس دارند یا نه، تعریف فرهنگ و حریم خصوصی در بین نوجوانان و جوانان تغییر کرده و موازین اخلاقی‌شان به دلیل تأیید گرفتن از دیگران حتی با بچه‌های دهه هفتاد متفاوت است.
 

کودکانی که چنین شرایطی دارند در بزرگسالی یا خودشیفته شده و یا دچار اختلال شخصیت نمایشی می‌شوند، یعنی در صورتی که در معرض تأیید و توجه دیگران قرار نگیرند و به عبارتی گُل مجلس به حساب نیایند، احساس بی ارزشی کرده و حالشان بد می‌شود.
 

این روانشناس کودک در پایان گفت: عده‌ای بحث چشم زخم و انرژی منفی را مطرح می‌کنند که در روانشناسی پایه علمی ندارد، اما می‌توانیم اینطور بگوییم که کامنت‌هایی که در زیر عکس‌ها و فیلم‌های کودکان می‌آید می‌تواند زمینه ساز افسردگی شود.
 

در هر صورت این کودک روزی بزرگ می‌شود و می‌تواند این کامنت‌ها را بخواند و زمانی که با فحاشی‌ها، الفاظ رکیک، الفاظ جنسی، نفرین و... که ما به آن اسیدپاشی اینترنتی می‌گوییم مواجه می‌شود، دچار اضطراب و انزوای اجتماعی خواهد شد که زمینه‌ساز افسردگی است.
 

منبع: فارس

منبع :

جهان نیوزنظرات
نظر خود را ثبت کنید

کاربر گرامی؛ سلامٌ علیکم

 

لطفا پیش از ثبت نظر خود توجه داشته باشید:


تجویز دارو و پیچیدن نسخه برای بیماری و مشکلات شخصی و موردی، نیاز به شرح حال کامل و معاینه بالینی دارد که طبیعتاً از طریق ارتباط مجازی، قابل حصول نیست.

 

 

لذا خواهشمندیم از تقاضای نسخه و دارو برای بیماری های موردی، اجـتناب فرمایید.

 

سایر نکات:


❶از اعلام نشانی و تلفن درمانگاه معذوریم. درصورت تمایل از طریق پایگاه «طبیب شهر»، پزشک مورد نظر خود را جستجو کنید.

ابتدا مقالات مربوطه را مطالعه کنید و پس از اطمینان از نبود اطّلاعات مورد نظرتان، نسبت به طرح سؤال اقدام کنید. از پاسخگویی به سؤالاتی که در متن مقاله پاسخ داده شده اند معذوریم.

❸از طرح سؤال هایی که نیاز به پاسخ های خصوصی و ارسال به پست الکترونیک دارد خودداری فرمایید.

❹پاسخگویی به سؤالاتِ کلّی و نیازمند پاسخ های مفصّل در توان پایگاه نیست.

❺نشانی پست الکترونیک شما در نزد پایگاه طبّ شیعه محفوظ است.

❻هرنظر را تنها یک بار ارسال کنید و از تکرار ارسال نظرات خودداری کنید.

❼حتّی المقدور از ارسال نظرات به صورت «فینگیلیش» خودداری کنید.

❽پاسخ هاي ارائه شده، كلّي و عمومي هستند و پاسخ دقيق و تخصّصي، تنها با ويزيت بيمار امكانپذير است

 

 

با سپاس و امتنان        

دکتر وحید علیان نژادی

نام :  
ایمیل :
* نظر شما
 

آخرین مقالات

ارزش های پست مدرن، نارضایتی از پزشکی؛ گرایش به طب مکمل[10078بازدید]
اهمیت طب و طبیب در نگاه علامه حسن زاده آملی (مقاله انتخابی)[20978بازدید]
انتفاع مؤمنین از توسل به روایات طبی ائمه (علیهم‌السّلام) (مقاله انتخابی)[15934بازدید]
مرض عقوبت(مقاله انتخابی)[14484بازدید]
غذا درمانی از دیدگاه قرآن و علم(مقاله انتخابی)[28358بازدید]
نظام بهداشت و سلامت در اسلام(مقاله انتخابی)[35410بازدید]
بهداشت روانی اعتقادی در اجتماع(مقاله انتخابی)[12364بازدید]
بررسي ناهمخوانی آيات طبّي با علوم پزشكي(مقاله انتخابی)[16823بازدید]
قرآن و بهداشت روان(مقاله انتخابی)[47877بازدید]
فطانت و هوشمندی با پرخوری جمع نمی شود!(مقاله انتخابی)[17670بازدید]
چند نکته ساده در مورد از شیر گرفتن کودک[450100بازدید]
زردی نوزادان[442672بازدید]
ارتباط عطر و اسباب بازی با چاقی کودکان (مقاله انتخابی)[6386بازدید]
علم، سنّت، مدرنیته(مقاله انتخابی)[7686بازدید]
پزشکی نوین و تردید های پیش رو(مقاله انتخابی)[7246بازدید]
آشنایی با ابعاد آشکار و پنهان ترویج همجنس بازی در جهان(مقاله انتخابی)[12507بازدید]
توصیه های طبی از مرحوم آقا فخر تهرانی [32888بازدید]
نقد طب مدرن از دیدگاه آیت الله جوادی آملی(مقاله انتخابی)[11436بازدید]
وقتی پیامبران غرب دروغ می گویند (تبارشناسی علوم جدید)(مقاله انتخابی)[10299بازدید]
اثبات کجی دیوار پزشکی مدرن(مقاله انتخابی)[7460بازدید]

از میان مقالات

خستگی دائم بدنی
درد دل علامه حسن‌زاده آملی با یک پزشک
چگونه یک مصرف کننده مسوولیت پذیر گوشت باشیم؟(مقاله انتخابی)
آزمون علمی حجامت
کمی سخت تر از آب خوردن! (مروری بر آداب و شرایط مطلوب آب خوردن- گفتار نخست)
آزمون تشخیص سیتی اسکن تهدیدی برای سلامتی (مقاله انتخابی)
تجارت سرطان!(مقاله انتخابی)
پرفشاری خون؛ نبرد پیروزمندانه با قاتل خاموش!
صنعت قند با خریدن دانشمندان، تقصیرها را گردن چربی انداخت (مقاله انتخابی)
حجامت شناخت؛ مقاله دوّم؛ روش اجرای حجامت
«با لبخند کارکردن» چگونه به زنان آسیب می‌رساند؟ (مقاله انتخابی)
زیبایی اندام و تروریسم نرم ورزشی (مقاله انتخابی)
یک چهره، یک سرطان و یک سؤال(مقاله انتخابی)
آیا تغییرات اقلیمی بچه‌دارشدن را غیراخلاقی کرده است؟ (مقاله انتخابی)
بگذارید دوباره حوصلۀ بچه‌هایتان سر برود (مقاله انتخابی)
چرا در اسراییل طرح کنترل جمعیت اجرا نمی شود؟(مقاله انتخابی)
تلویزیون و زوال کودکى(مقاله انتخابی)
حجامت آلرژی؛ راه حلّی ساده برای مشکلی بزرگ
آشنایی با بادکش درمانی
درسنامه مزاج شناسی- مقاله ششم؛ مزاج شناسی انسانی؛ مزاج صفرا